مزیت قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

مزیت قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

مزیت قرارداد پشیتبانی شبکه های کامپیوتری این است که باعث می شود دو طرف قرارداد وظایف یکدیگر نسبت به هم را به طور درست و شفاف بشناسند و انتظارات اضافه ای از یکدیگر نداشته باشند.

از طرفی دیگر به طور شفاف قوانینی در قرارداد پشتیبانی شبکه وضع شده است تا هر یک از طرفین از عمل به وظایف خود کوتاهی نکنند و در صورتی که این موضوع اتفاق بیفتد طبق بند های موجود در قرار پشیتیبانی شبکه با شخص یا شرکت مورد نظر برخورد خواهد شد.

در رابطه با انتظار اضافه در قرارداد پشتیبانی شبکه می توانیم به مثال های زیر اشاره کنیم:

به عنوان نمونه برخی از کارفرمایان تصور می کنند که کارشناس شبکه وظیفه ی تعمیر سخت افزار کامپیوتر آن ها بر عهده دارد. در صورتی که تعمیر سخت افزار کامپیوتر یک کار کاملا تخصصی است ، به گونه ای که هر متخصص سخت افزار نمی تواند تمام قطعات سخت افزاری را به طور کامل تعمیر کند. برخی از کاشناسان تعمیر سخت افزار فقط متخصص تعمیر پاور کامپیوتر هستند و برخی فقط متخصص تعمیر مادربورد!

این موضوع درباره ی موبایل هم مطرح است و به گونه ای برخی کارفرمایان انتظار دارند موبایلشان را کارشناس پشتیبان شبکه تعمیر کند!

این موضوع از آنجایی سرچشمه می گیرد که بسیاری از افراد کلمه IT را به تمام زیرشاخه های آن ارتباط می دهند و فکر می کنند یک شخص یا یک تیم کوچک می تواند تمام نیاز های آی تی را پوشش دهد.

این موضوع را می توانیم به بدن انسان تشبیه کنیم ، همان گونه که ده ها و یا صد ها نوع متخصص برای اعضای مختلف بدن موجود دارد ، به گونه ای که یک دکتر تخصص چشم دارد و دکتری دیگر تخصص مغز و اعصاب، موضوع آی تی هم به همین صورت است!

در برخی موارد دیده شده است که از کارشناس شبکه درباره ی رفع عیوب مربوط به اتوماسیون های اداری انتظار رفته است!

در تمامی موارد عنوان شده در بالا وظیفه ی کارشناس آی تی و پشتیبان شبکه پیگیری مواردی است که باعث به وجود آمدن مشکل شده است. همچنین کارشناس شبکه می بایستی در انتخاب تجهیزات سخت افزاری و خرید های نرم افزاری به کارفرما مشاوره بدهد .

در انتها کارفرما مختار است تا نسبت به مشاوره و سناریو های ارائه شده و با توجه به مزایا و معایب هر یک از آن ها راه کاری را انتخاب کند.

مزیت قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول